Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Chrześcijańskie credo a wyzwania nauki

Chrześcijańskie credo a wyzwania nauki

25.09.2016
Czyta się kilka minut
Nadzieja na ostateczną przemianę stworzenia zyskuje dzisiaj sojusznika w dialogu z naukami przyrodniczymi.
J. Provoost, Alegoria chrześcijaństwa (WikiArt.org)
N

Niestety, teoria ewolucji nie jest konfrontowana z treścią wiary, w związku z tym we współczesnej teologii jest jeszcze wiele elementów przestarzałego obrazu świata. To staje się przeszkodą dla samej wiarygodności religii. Nie dziwmy się więc sceptycyzmowi wielu współczesnych naukowców -- mówił ks. Wacław Hryniewicz, przedstawiając w ramach Festiwalu Kopernika wykład „Chrześcijańskie credo a wyzwania nauki".

Wierzący wierzą, że Bóg jest Panem zarówno porządku i praw przyrody, jak i wydarzeń przypadkowych. Z punktu widzenia nauk przyrodniczych proces ewolucji ani nie potwierdza, ani nie wyklucza istnienia Stwórcy i ostatecznego celu stworzenia. Kto przyjmuje istnienie Stwórcy jako początku, ostatecznego sensu i celu ewolucji świata, ten może wypowiadać z wiarą i nadzieją swoje „tak" w chrześcijańskim credo -- mówił wybitny polski teolog.

 

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz