Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Copernicus College: Łamanie kodów i pierwsze komputery: historia mniej znana

Copernicus College: Łamanie kodów i pierwsze komputery: historia mniej znana

12.10.2016
Czyta się kilka minut
Wykład w sposób popularyzatorski przedstawia podstawy łamania kodów oraz historię powstania pierwszych komputerów.
W

Wykład dotyczy historii angielskiego wywiadu ze szczególnym naciskiem na automatyczne metody kodowania i szyfrowania wiadomości. W wykładzie autor skupia się przede wszystkim na historii Tunny która jest mniej znana niż historia Enigmy. Działania wywiadu brytyjskiego zaowocowały powstaniem pierwszych komputerów, co omówione jest szczegółowo w wykładzie.

Tłumaczenie i opracowanie naukowe: Bartosz Janik.

Wykład opracowany w ramach grantu Science for Ministry in Poland przyznanego Centrum Kopernika przez Fundację Johna Templetona.

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz