Copernicus College: Od Galileusza do Darwina

Copernicus College: Od Galileusza do Darwina

02.09.2016
Czyta się kilka minut
Kurs stanowi elementarne wprowadzenie w historię relacji między nauką a wiarą w okresie rewolucji naukowej.
O

Od Galileusza do Darwina to kurs z zakresu historii nauki. Przedstawia on historię nowożytnych osiągnięć, odkryć i teorii naukowych. Jednakże głównym przedmiotem uwagi są burzliwe relacje między nauką a wiarą charakterystyczne dla tamtego okresu. Wykład prowadzony jest w kluczu biograficznym, co znaczy, że większość wykładów poświęcona jest życiu i dziełu jednego z protagonistów nauki (Galileusza, Kartezjusza, Pascala, Newtona, Darwina). Jeden z wykładów poświęcony jest szczegółowym zagadnieniom problemowym.

 

 
Obejrzyj zapowiedź:
 

 
 
O Copernicus College

Copernicus College to miejsce, gdzie każdy może studiować za darmo, online, po polsku, u najlepszych polskich uczonych oraz młodych ambitnych naukowców. Poza nagranymi wykładami w naszych kursach znajdziecie całe zestawy dodatkowych materiałów - artykuły naukowe, fragmenty książek, literaturę uzupełniającą czy zestawy ćwiczeń i testów. Po prostu wszystko to, co pozwoli Wam wygodnie przyswajać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania nie wychodząc z domu. Ukończenie kursu wymaga – jak to na uniwersytecie – zdania egzaminu, którego zaliczenie pozwoli Wam pobrać specjalny certyfikat.

Copernicus College działa pod patronatem Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, finansowany jest ze środków Fundacji Centrum Kopernika.

 

Kurs powstał w ramach grantu Science for Ministry in Poland przyznanego Centrum Kopernika przez Fundację Johna Templetona.

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz