Copernicus College: Wstęp do teologii

Copernicus College: Wstęp do teologii

08.10.2016
Czyta się kilka minut
Kurs stanowi przystępne wprowadzenie do teologii.
T

Teologia jest dyscypliną akademicką, mającą swój przedmiot badań, metodologię oraz subdyscypliny. Proponowany kurs wprowadza przystępnie do teologii, podejmując następujące pytania: czym teologia jest, a czym nie jest? Co jest warunkiem umożliwiającym uprawianie teologii? Czym poznanie teologiczne różni się od innych typów poznania? Czy teologia jest racjonalna? Jakimi teologia posługuje się metodami?

1. Definicja teologii
2. Objawienie jako warunek możliwości teologii
3. Wiara, czyli o swoistości poznania teologicznego
4. Racjonalność teologii
5. Struktura i metody teologii

Wykładowca wstępu do teologii: ks. dr hab. Robert Woźniak.

 
Obejrzyj zapowiedź:
 

 
 
O Copernicus College

Copernicus College to miejsce, gdzie każdy może studiować za darmo, online, po polsku, u najlepszych polskich uczonych oraz młodych ambitnych naukowców. Poza nagranymi wykładami w naszych kursach znajdziecie całe zestawy dodatkowych materiałów - artykuły naukowe, fragmenty książek, literaturę uzupełniającą czy zestawy ćwiczeń i testów. Po prostu wszystko to, co pozwoli Wam wygodnie przyswajać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania nie wychodząc z domu. Ukończenie kursu wymaga – jak to na uniwersytecie – zdania egzaminu, którego zaliczenie pozwoli Wam pobrać specjalny certyfikat.

Copernicus College działa pod patronatem Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, finansowany jest ze środków Fundacji Centrum Kopernika.

Kurs powstał w ramach grantu Science for Ministry in Poland przyznanego Centrum Kopernika przez Fundację Johna Templetona.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz