Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Copernicus College: Wszechświat, entropia i Konforemna Kosmologia Cykliczna

Copernicus College: Wszechświat, entropia i Konforemna Kosmologia Cykliczna

12.10.2016
Czyta się kilka minut
Wybitny matematyk i kosmolog - Roger Penrose - przystępnie wprowadza w problematykę Konforemnej Kosmologii Cyklicznej, rysując nowy, spekulatywny obraz Wszechświata.
C

Celem tego wykładu jest przedstawienie hipotezy Konforemnej Kosmologii Cyklicznej (Conformal Cyclic Cosmology, CCC) Rogera Penrose’a. Jest to teoria rozszerzająca nasze obecne rozumienie Wszechświata, proponująca istnienie szeregu kolejno istniejących po sobie wszechświatów, w których kres jednego utożsamiany jest z Wielkim Wybuchem kolejnego. Znaczna część wykładu poświęcona jest jednak przybliżeniu współczesnego stanu wiedzy o Kosmosie, zwłaszcza ze względu na drugie prawo termodynamiki, czyli nieuchronny wzrost entropii Wszechświata. Wybitny matematyk i kosmolog Roger Penrose przystępnie wprowadza w te zagadnienia, rysując nowy, spekulatywny obraz Wszechświata.

Tłumaczenie i opracowanie naukowe: Łukasz Lamża.

Wykład opracowany w ramach grantu Science for Ministry in Poland przyznanego Centrum Kopernika przez Fundację Johna Templetona.

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Za żadne skarby nie mogę połączyć się z serwerem, copernicuscenter, o co tu chodzi, nawet zalogowany i aktywny uczestnik kursów ma blokadę??? Smutne, nieco...
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz