Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Logika w teologii

Logika w teologii

25.09.2016
Czyta się kilka minut
Relacje między logiką a teologią nie są raczej czymś oczywistym i widocznym na pierwszy rzut oka.
M. Bochner, Zasady wnioskowania (WikiArt.org)
T

Temat niniejszego referatu może wydać zaskakujący. Teologia uważa się za metodyczną refleksję nad Objawieniem, natomiast logika zajmuje się poprawnością wnioskowań. Okazuje się jednak, że można odnaleźć między nimi pewne punkty styczne. W fenomenalny sposób wskazuje ks. prof. Adam Olszewski w wykładzie z serii "Granice Nauki - Dwie księgi".

 

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz