Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Nauka i humanizm

Nauka i humanizm

27.12.2014
Czyta się kilka minut
Wpływ naukowego obrazu świata na rozwój duchowy człowieka w myśli Erwina Schrödingera
Anatomia ludzkiej czaszki, Leonardo da Vinci, 1489 [WikiArt.org]
W

W swoim wykładzie dr hab. Andrzej Koleżyński opisuje wpływ naukowego obrazu świata na rozwój duchowy człowieka w myśli Erwina Schrödingera, niemieckiego fizyka, jednego z twórców mechaniki kwantowej. Zagadnienie relacji nauki i religii w myśli Schrödingera Andrzej Koleżyński omówił w szerszym kontekście - pojęcia wewnętrznego "Ja" i fenomen kontaktu "Ja" ze światem. Schrödinger stawiał sobie pytanie „kim jesteśmy?", ponieważ uważał, że bez odpowiedzi na to pytanie nie można wiedzieć, czym jest świat. Jego przemyślenia dotyczące wpływu naukowego obrazu świata na różne obszary życia człowieka - w tym religię - są ciekawe i inspirujące.

 

 

 

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz