Nauka i religia: między konfliktem a integracją

Nauka i religia: między konfliktem a integracją

30.12.2014
Czyta się kilka minut
Choć Daniel Dennett i Alvin Plantinga jako filozofowie mówią wspólnym językiem – pracują bowiem ramach metody analitycznej – to jednak wiele ich dzieli. Pierwszy jest jednym z liderów obozu Nowych Ateistów, drugi wpływowych chrześcijańskim apologetą. Podczas jednego z sympozjów wzięli udział w głośnej i inspirującej dyskusji.
Z

Zachęcamy do zapoznania się z przedmową do polskiego wydania książki Nauka i religia. Czy można je pogodzić?, będącej zapisem pasjonującej polemiki Daniela Dennetta i Alvina Plantingi. W przedmowie Mateusz Hohol i Łukasz Kwiatek relacjonują pokrótce interesującą dyskusję Dennetta i Plantingi oraz zarysowują szerszy kontekst, w jakim się ona toczy.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Doktor, adiunkt w Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych na Uniwersytecie Jagiellońskim, badacz poznania matematycznego, czyli tego jak ludzki umysł radzi sobie z liczbami i geometrią...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz