Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Nauka i religia: między konfliktem a integracją

Nauka i religia: między konfliktem a integracją

30.12.2014
Czyta się kilka minut
Choć Daniel Dennett i Alvin Plantinga jako filozofowie mówią wspólnym językiem – pracują bowiem ramach metody analitycznej – to jednak wiele ich dzieli. Pierwszy jest jednym z liderów obozu Nowych Ateistów, drugi wpływowych chrześcijańskim apologetą. Podczas jednego z sympozjów wzięli udział w głośnej i inspirującej dyskusji.
Z

Zachęcamy do zapoznania się z przedmową do polskiego wydania książki Nauka i religia. Czy można je pogodzić?, będącej zapisem pasjonującej polemiki Daniela Dennetta i Alvina Plantingi. W przedmowie Mateusz Hohol i Łukasz Kwiatek relacjonują pokrótce interesującą dyskusję Dennetta i Plantingi oraz zarysowują szerszy kontekst, w jakim się ona toczy.

Autor artykułu

Doktor, adiunkt w Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracuje również w Sekcji Kognitywistyki w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz