Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Nauka i religia w myśli W. Heisenberga

Nauka i religia w myśli W. Heisenberga

27.12.2014
Czyta się kilka minut
Wernera Heisenberg znany jest przede wszystkim ze swojego wkładu w powstanie mechaniki kwantowej - jednej z najważniejszych, obok teorii względności, współczesnych teorii fizycznych.
H
Haisenberg jest też jednak autorem inspirujących przemyśleń na temat wiary czy religii, z czego zdaje sprawę w swoim wykładzie pt. "Relacje nauka - religia w myśli Wernera Heisenberga" ks. dr Wojciech Grygiel.
 

 

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Wykładu wysłuchałem z zaciekawieniem. Nie mam wykształcenia humanistycznego (jestem inżynierem elektrykiem) ale wydaje mi się, że większość wykładu zrozumiałem.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz