Nauka i religia w myśli W. Heisenberga

Nauka i religia w myśli W. Heisenberga

27.12.2014
Czyta się kilka minut
Wernera Heisenberg znany jest przede wszystkim ze swojego wkładu w powstanie mechaniki kwantowej - jednej z najważniejszych, obok teorii względności, współczesnych teorii fizycznych.
H
Haisenberg jest też jednak autorem inspirujących przemyśleń na temat wiary czy religii, z czego zdaje sprawę w swoim wykładzie pt. "Relacje nauka - religia w myśli Wernera Heisenberga" ks. dr Wojciech Grygiel.
 

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Wykładu wysłuchałem z zaciekawieniem. Nie mam wykształcenia humanistycznego (jestem inżynierem elektrykiem) ale wydaje mi się, że większość wykładu zrozumiałem.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz