Relacje nauki i religii - podręcznik online dla licealistów

Relacje nauki i religii - podręcznik online dla licealistów

05.09.2016
Czyta się kilka minut
Zapraszamy do korzystania z podręcznika online poświęconego relacjom nauki i religii, dedykowanemu licealistom. Autorem podręcznika jest dr Łukasz Lamża.
P

Podręcznik zaprojektowany jest jako zestaw tekstów z elementami gry RPG - po zapoznaniu się z materiałami użytkownik bierze udział w dyskusji z wybitnymi filozofami i naukowcami różnych epok, z którymi może przedyskutować poruszane w podręczniku zagadnienia, a także nauczyć się sztuki argumentacji. Każdy rozdział kończy się starciem z Konfuzjuszem - formą miniegazaminu, w której uczestnik musi zastosować nabyte umiejętności w rozmowie z "egzaminatorem".

Podręcznik dostępny jest pod adresem http://www.filozuj.pl/2/

Instrukcja obsługi: http://www.filozuj.pl/2/?help=0

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Filozof przyrody i dziennikarz naukowy, specjalizuje się w kosmologii, astrofizyce oraz zagadnieniach filozoficznych związanych z tymi naukami. Pracownik naukowy Uniwersytetu Papieskiego...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz