Stworzenie i początek Wszechświata

Stworzenie i początek Wszechświata

25.09.2016
Czyta się kilka minut
Jak pogodzić wiarę w stworzenie świata przez Boga z wiedzą naukową? Jak się ma biblijny opis stworzenia do około czternastu miliardów lat historii wszechświata i ewolucyjnego pochodzenia ciała i umysłu człowieka? Czy nowoczesny, naukowy światopogląd wyklucza religijność i czyni z niej zabobon?
M. Ciurlionis, Stworzenie świata (WikiArt.org)
T

To pytania, jakie przed sobą muszą postawić nie tylko naukowcy, filozofowie i teologowie. Stawia je każdy, kto poszukuje racjonalnej odpowiedzi na pytanie Leibniza: Dlaczego istnieje raczej coś niż nic?

Ks. prof. Michał Heller wygłosił wykład z serii Copernicus Center Lecture: „Stworzenie i początek Wszechświata”24 października w Sali Audytoryjnej Pałacu Larischa (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Bracka 12).

Copernicus Center Lectures to seria wykładów Centrum Kopernika z udziałem największych uczonych naszych czasów. W poprzednich latach w ramach tej serii wykłady wygłosili Francisco Ayala, sir Roger Penrose, Joseph LeDoux i George Ellis. Szczegóły: http://www.copernicuscenter.edu.pl/ed...

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Kosmolog, filozof i teolog. Profesor nauk filozoficznych, specjalizuje się w filozofii przyrody, fizyce, kosmologii relatywistycznej oraz relacji nauka-wiara. Kawaler Orderu Orła Białego....

Dodaj komentarz

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz