Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Wczesne reakcje teologów na teorię ewolucji

Wczesne reakcje teologów na teorię ewolucji

27.12.2014
Czyta się kilka minut
Jakie były pierwsze reakcje wpływowych chrześcijańskich teologów na zaproponowaną przez Karola Darwina teorię ewolucji?
O

Obaj bohaterowie wykładu ks. dr Włodzimierza Skocznego "Nauki przyrodnicze w poglądach teologów J.H. Newmana i S. Wilbeforce'a" pochodzą z kręgu chrześcijańskiego. Pierwszy z nich był protestantem, drugi konwertytą i kardynałem katolickim (dziś błogosławionym). Żyli oni w Wielkiej Brytanii w czasach, gdy teoria Darwina zyskała niebywały rozgłos. Wykład przedstawia podejście obu tych teologów do teorii ewolucji.

Dodaj komentarz

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 19 na 20 października do momentu zakończenia głosowania w wyborach samorządowych 21 października. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej - czyli publicznie nakłaniać lub zachęcać do głosowania w określony sposób, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny od 500 tys. do miliona zł.  

 

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz